Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www.karppasja.pl/modules/mod_menu/helper.php on line 97

Krótkie podsumowanie zaszych zawodów...

 

Poniżej któtkie info o zakończeniu zawodów.

 

Wszystko co dobre szybko się kończy...
Wczoraj o 12.00 zakończyły się nasze zawody karpiowe na J. Jezierzyckim.
Podczas trwania zawodów udało nam się złowić tylko jednego karpia o wadze 2,1kg. Była to jedyna ryba licząca się w ważeniu. Gratulacje dla drużyny ze stanowiska nr 14 Janusza Korsuna i Dawida Grelaka.

Właśnie ta drużyna otrzymała nagrodę za pierwsze miejsce w zawodach, Bon za największą rybę i nagrodę dla zwycięzcy sektoru.


Resztę nagród rozlosowaliśmy.
Jak widać zawody na wodach PZW to nie taka prosta sprawa, ale w przyszłym roku spróbujemy po raz kolejny swoich sił, właśnie na wodach PZW

Ja jeszcze raz wszystkim dziękuję za wspaniałą zabawę. Po tych zawodach na pewno wiem jedno... W przyszłym roku nie będą to już zawody tylko "PIKNIK Z RKK "


Tej atmosfery nie da się opisać słowami. Tam po prostu trzeba być...

 

Ocenzurowane zdjęcia poniżej :)

 

 

 

 

 

 

 

PROSZĘ PAMIĘTAĆ O ZABRANIU KART WĘDKARSKICH I POZWOLENIA NA POŁÓW RYB NA NASZE ZAWODY.
TO JEST WODA PZW OKRĘG POZNAŃ

 

 

Zostały nam równe dwa tygodnie do rozpoczęcia zawodów. Przygotowania trwają w pełnym klubowym składzie. Każdy ma coś do zrobienia.

 

Poniżej zaktualizowana mapka stanowisk i podział na sektory. 

 

 

 

 

 

Tak jak już wspominaliśmy do stanowisko 19, 20 i 21, aby się dostać niezbędna jest przeprawa z całym bagażem na pontonie/łódce.  Jeżeli są drużyny które nie mają takiej możliwości, niech już teraz to zgłoszą. Będą miały one możliwość losowania w pierwszej kolejności i zrezygnowanie z tych właśnie miejsc.

 

 

Samo losowanie odbędzie się podwójnie. Każda drużyna będzie mogła losować dwa razy. Po odrzuceniu stanowiska wylosowanego jako pierwsze, przypadnie drużynie stanowisko z drugiego losowania, bez możliwości powrotu do stanowiska z pierwszego losowania.

 

 

Jeszcze raz przypominam o spodniobutach i długich podpórkach / tripodach. Na pewno się przydadzą.

 

 

Do zobaczenia 14.05.2015 o 10.00 w Jezierzycach.

 

 

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasze zawody wspiera również firma 

 

Na początek kilka słów o firmie Lorpio, która będzie nas wspierać podczas tego rocznych zawodów. Jest dystrybutorem znanych karpiowych marek, takich jak: KKarp, E-S-P, Trabucco, Drennan,  oraz wielu innych.

Na swojej stronie www.lorpio.pl pisze o sobie tak:

Od 25 lat produkujemy najlepsze zanęty w kraju oraz sprowadzamy do Polski największe marki świata! Nie spoczywamy na laurach i nieustannie rozwijamy markę własną – Lorpio to nie tylko najlepsze zanęty i dodatki, ale również niezbędne akcesoria, bez których żadna wyprawa wędkarska nie może się odbyć – czy więc łowicie na morzu i docenicie nasze pilkery, czy może szukacie doskonale wyważonych spławików, czy wreszcie skutecznych przynęt karpiowych – lepiej trafić nie mogliście.

Zapraszamy do obejrzenia naszego katalogu i polubienia nas na Facebooku – gdzie zawsze na bieżąco publikujemy nasze nowości i ciekawostki wędkarskie.

Życzę Państwu przyjemnego przeglądania naszego serwisu oraz owocnego wędkowania z produktami Lorpio.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Team Lorpio

 

Firma Lorpio przygotowała dla każdego z uczestników organizowanych przez nas zawodów „wyprawkę” składającą się z przynęt karpiowych których jest producentem. Tak, żebyśmy podczas zawodów mogli je testować i łowić na nie te największe okazy, które się kryją w Jezierzyckim jeziorze.

Dodatkowo zwycięskie miejsca zawodów I, II i III, po za bonami, otrzymają pełne zestawy przynęt karpiowych od firmy Lorpio, które w zupełności wystarczą do obfitego zanęcenia miejscówek w kolejnych miesiącach sezonu 2015.

 

 

 

Informację o zawodach.

W zawodach udział weźmie 20 drużyn. Przygotowanych zostało 21 stanowisk, więc odbędzie się podwójne losowanie, każda z drużyn będzie mogła raz odrzucić wylosowane stanowisko i losować jeszcze raz. 

 

Pamiętajcie o tym że, są trzy stanowiska na które trzeba dopłynąć w z całym sprzętem. Na wszystkie stanowiska przydadzą się Was również  spodniobuty i długie podpórki, albo tripody.

 

Nie mogąc się już doczekać 14.05.2015, życzę powodzenia w przygotowaniu do zawodów.

 

Już w krótce na stronie pojawi się dokładna mapka stanowisk z podziałem na sektory i ostateczna lista zawodników

 

 

 ____________________________________________________________________________________________

 

 

 

REGULAMIN ZAWODÓW I INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZEBIEGU ZAWODÓW

     RAKONIEWICKI KLUB KARPIOWY

i PZW Rakoniewice Koło nr 116 zaprasza na

„ OTWARTE DRUŻYNOWE ZAWODY KARPIOWE „

Termin zawodów: 14-17 maja 2015 r.
Miejsce: Jezierzyce k/Kościana, Jezioro Jezierzyckie
Ilość miejsc ograniczona, do 19 drużyn, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wpisowe od drużyny  500 zł


W zawodach uczestniczyć mogą osoby posiadające aktualne opłaty za wędkowanie na wodach PZW. (okręg Poznań).


Patroni medialni oraz sponsorzy:

- Świat Karpia


- CARPSHOP – Dawid Patlewicz

 

- Lorpio

 

- Maraszek Wolsztyn - SKLEP KARPIOWY U ASI, ul. Przemysłowa

 

- Centrum Ogrodnicze Danflor Łukasz i Daniel Labrzyccy Sp. J. 

   Grodzisk Wlkp. ul. Rakoniewicka 29

 

Przewidywane nagrody:

 

- I Miejsce - BON 4.000 zł

- II Miejsce - BON 2.500 zł

- III Miejsce - BON 1.000 zł

- ZWYCIĘSKA DRUŻYNA Z SEKTORA 'A' - BON 500 zł + nagrody rzeczowe o wartości 300 zł

- ZWYCIĘSKA DRUŻYNA Z SEKTORA 'B' - BON 500 zł + nagrody rzeczowe o wartości 300 zł

BIG FISH - BON 500 zł

- NAJMNIEJSZY KARP ZAWODÓW - nagroda niespodzianka (180zł) CARPSHOP

 

Dla uczestników imprezy przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody.
Puchary i bony towarowe przewidziane są za miejsca 1 / 2 / 3.
Nie tylko złowienie największej ilości karpi gwarantuje nagrody. Przewidzieliśmy również nagrodę za złowienie największego karpia, którą jest bon o wartości 500 zł. Nagroda została ufundowana przez Dawida Patlewicza, właściciela sklepu karpiowego w Poznaniu. BON może zostać wykorzystany w sklepie internetowym  http://www.carpshop.pl, lub osobiście w sklepie stacjonarnym w Poznaniu. Dodatkową nagrodą ufundowaną przez Dawida Patlewicza jest nagroda niespodzianka za pierwszego karpia/amura złowionego podczas zawodów. Dodatkowo nagrody dla zwycięskich drużyn z sektorów A i B o warotści 500 zł.

 

Ponieważ zawody organizowane są na wodzie PZW, każdy z uczestników musi się przygotować na nieco inne waruki, niż te, które towarzyszą nam podczas zawodów na wodach komercyjnych. Mówię tu głównie o zapleczu sanitarnym. Tak naprawdę to już standard na zawodach organizowanych przez nasz klub. Jednak każdy z nas, kto łowi na "dzikich wodach" w takich warunkach łowi na co dzień, więc nie powinno to być dla większości drużyn większym problemem. Organizator  zadba jednak o absolutne minimum i podczas zawodów będą umieszczone na łowisku przenośne toalety. W całą resztę potrzebnych rzeczy zawodnicy muszą być wyposażeni i zadbać o swoje potrzeby osobiście. Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania pozostajemy do waszej dyspozycji.

Na czas trwania zawodów całe jezioro zostanie wyłączone z wędkowania dla innych wędkarzy, co zapewni wszystkim spokój i dokładne planowanie taktyki na całej długości i szerokości jeziora.

 

Poniżej kilka informacji na temat jeziora. Chociaz nie znajdziecie w nim informacji o karpiach... nic się nie martwcie. Regularnie łowione są na nim karpie w przedziale 5-15kg, a zdarzają się sztuki powyżej 25kg. Tak dorodne karpie pływają w tej wodzie dzięki Gospodarstwu Rybackiemu Osieczna, który już w latach 70' zarybiało tą wodę karpiem. Od kiedy ta woda jest w rękach PZW, karpie regularnie trafiają tam w corocznych zarybienich. Zbiornik ma ponad 50 hektarów, więc każda z drużyn na pewno bez problemu znajdzie dla siebie obiecującą miejscówkę. 

 

 

Jezioro Jezierzyckie jest jednym z jezior w ciągu retencyjnym Zbiornika Wonieść. Jego powierzchnia wynosi 61,38 ha. (wysokii stan wody)

 Niegdyś było to łowisko specjalne Gospodarstwa Rybackiego w Osiecznej. Był to decydowanie okres świetlności tego zbiornika którego wody niegdyś zostały spiętrzone razem z innymy jeziorami tego ciągu wodnego. 

Jezioro Jezierzyckie znajduje się w odległości 23 km od Leszna: Zbiornik przylega do miejscowości Jezierzyce położonej na zachodniej stronie. Tam też powstała plaża oraz miejsce turystyczno wypoczynkowe. Dojaz jest bardzo prosty praktycznie z każdej strony akwenu. Z danych morfologicznych wynika że:

- Głębokość maksymalna: 10,5 m
- Głębokość średnia: 3,9 m
- Długość maksymalna: 1 650 m
- Szerokość maksymalna: 435 mm

 

Na to należy brać poprawkę ponieważ wahania poziomu wody są duże w zależności od sytuacji hydrologicznej w całej zlewni.

 

Charakterystyka
W części akwenu, gdzie znajduje się dopływ z jeziora Wojnowickiego dno jest miękkie oraz mulisto-torfowe. Dno pozostałej części jest piaszczysto-gliniaste i przeważnie twarde. Najbardziej atrakcyjnym gatunkiem spośród występujących tu ryb, jest sandacz i głównie z tą rybą jest to jezioro kojażone. Od czasów istnego "Eldorado" w tym zbiorniku sytuacja niesety się pogarsza. Coroczne odłowy gospodarstwa rybackiego oraz duża presja wedkarska sprawiły że coraz drudniej o przyzwoite mętnookie. Często trafiają się również szczupaki, okonie, które kryją się najczęsciej wśród zalanych pinków i korzeni drzew. Dobre rozpoznanie dnia jest tu kluczem do sukcecu. Jeżeli chodzi o zwoleniików białej ryby to też znajdą tu coś dla siebie. Wciaż jeszcze trafiają się piękne "łopaty" o które kiedyś było tu bardzo łatwo, spoto też karasia węgierskiego, który osiąga tu często masę ponad 2 kg. Jako przyłów zdaża się lin a dorodna płoć, krąp, i liczna wzdręga nie pozwalają się nudzić.

 

 

 

 

 

 

Do wszystkich stanowisk organizator zapewnia dojazd samochodem, jedynie stanowisko 19, 20, 21, wymagają przeprawienia się pontonem na stanowisko z całym potrzebnym ekwipunkiem potrzebnym na 4 dni zawodów. Jeżeli jednak drużyna która wylosuje jedno z tych stanowisk nie będzie się czuła na siłach, może zrezygnować z tego stanowiska i może wylosować stanowisko z możliwością dojazdu samochodam pod samą wodę. 

Ponieważ podczas zawodów jest możliwość korzystania ze środków pływających, proszę pamiętać o pontonach, czy też łodkach. Rozsądnie będzie zabrać również spodniobuty.

 

Lista startowa:

1. Janusz Korsun, Dawid Grelak

2. Emil Kwiatkowski, Mietek Kwiatkowski

3. Dominik Sarul, ?

4. Bartek Janczewski, Piotr Wielgosz

5. Maciej Bronka, Paweł Michalczak

6. Janusz Momot, Kasia Momot

7. Remigiusz Krajewski, Darek Kliks

8. Waldemar Prządka, Wojciech Przybyła 

9. Wiesław Tomiak, Sławomir Kramski

10. Darek Mendel, Patryk Mendel

11. Antoni Kasprzak, Tomek Krawczyk

12. Lechu Gracz, Krzysztof Frąckowiak

13. Marek Sadowski, Darek Sadowski

14. Mendel Wiesław,  Zbigniew Skubel

15. Karol Smoliński, Michał Więch

16. Sławomir Piosik, Damian Marciniak 

17. Karol Łatka, Michał Wiśniewski

18. Michał Ratajczak, Piotr Mania

19. Tomasz Gerlach, Łukasz Masalski

20. Marcin Majorek, Maciej Smażyk

 

Lista rezerwowa:

21. Waldek Stankowski, Sławek Wiśniewski

22. Mateusz Jastrzębski, Henruk Kuraś

 

 

  

  REGULAMIN ZAWODÓW:

1. Zawody rozgrywane są w klasyfikacji drużynowej na stanowiskach dwuosobowych.
2. Premiowane są miejsca 1/2/3. Oraz za największą rybę zawodów jak i pierwszą rybę zawodów. Dodatkowe nagrody dla zwycięskich drużyny z sekrora A i B.
3. Rybami zaliczanymi do klasyfikacji punktowej są: KARP i AMUR od 2 kg.
4. Zanęcanie łowiska, sondowanie łowiska i rozstawianie markerów dozwolone jest ze środków pływających i łódek zdalnie sterowanych, dozwolone jest również holowanie ryby ze środków pływających, pływanie środkami pływającymi jest dozwolone tylko w kamizelkach ratunkowych.
5. Zakaz zanęcania przynętami żywymi (białe robaki, czerwone itp.)
6. Łowienie odbywa się dwoma wędkami na osobę, tradycyjną metodą gruntowo - włosową.
7. Żyłka minimum 0,28mm
8. Złowiona ryba jest zgłaszana sędziemu. Do czasu przybycia sędziego ryby należy przechowywać w wodzie w workach karpiowych, jeden karp w jednym wokru. Amur musi zostać zgłoszony od razu po wyholowaniu. Sędzia waży rybę i wpisuje ją do karty połowów. Na karcie składają swój podpis sędzia i zawodnik, który złowił rybę. Po zważeniu i ewentualnym sfotografowaniu ryba jest niezwłocznie wypuszczana do wody. Każda drużyna musi posiadać worek do przechowywania ryb.
9. Jedynie zawodnicy mogą holować i podbierać rybę. Ryba niepodlegająca klasyfikacji musi zostać natychmiast wypuszczona do wody.
10. Ryba zacięta tuż przed sygnałem końcowym zawodów, aby była zaliczona, musi zostać wyholowana w ciągu 15 minut po sygnale.
11. Do podbierania i odhaczania ryb wymagana jest: mata karpiowa lub inna mata o podobnych parametrach np. karimata, oraz podbierak karpiowy lub podbierak o jak największym razstawie ramion.
12. Podczas podbierania i odhaczania ryby należy zachować szczególną ostrożność by jej nie pokaleczyć.
13. Hol musi odbywać się w obrębie swojego stanowiska. Jeżeli ryba wpłynie na łowisko sąsiedniej drużyny i dotknie żyłek zestawów sąsiadów, mogą oni (ale nie muszą), zgłosić protest do sędziego. W razie takiego protestu, złowiona ryba nie zostanie uznana.
14. Uczestników zawodów obowiązuje zachowanie czystości i ciszy. Każda drużyna podczas trwania zawodów musi posiadać worek na śmieci i po zakończeniu zawodów zobowiązana jest do dokładnego posprzątania swojego stanowiska. Na łowisku obowiązuje zakaz rozpalania ognisk.
15. W czasie trwania zawodów na stanowisku musi być co najmniej jeden zawodnik. Jeżeli dwaj zawodnicy na jakiś czas będą chcieli opuścić stanowisko, wędki (zestawy) muszą wyciągnąć z wody. W razie rezygnacji z łowienia jednego z zawodników, drugi członek drużyny łowi jedynie na dwie wędki.
16. Każda drużyna ma możliwość rozbicia namiotów.
17. Losowanie miejsc odbędzie się w dniu rozpoczęcia zawodów.
18. Niestosowanie się do regulaminu zawodów może skutkować wykluczeniem z zawodów.
19. Podczas trwania zawodów obowiązują zasady koleżeństwa i rywalizacji fair play.
20. Jeśli podczas trwania zawodów dwie drużyny osiągną tą samą wagę złowionych ryb, wówczas wygrywa ta drużyna, która złowiła mniejszą ilość karpi. Jeśli obie drużyny osiągnęły taką samą wagę i ilość ryb, to wygrywa drużyna, która złowiła największego karpia ze wszystkich karpi złowionych przez obie drużyny.
21. Uczestnicy zawodów wyrażają zgodę na publikację zdjęć z zawodów w portalach internetowych o tematyce wędkarskiej.
22. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu, oraz zmiany terminu zawodów nie później niż dwa tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia zawodów. O wszystkich ewentualnych zmianach zawodnicy zostaną poinformowani.
23. Uczestnicy zobowiązani są podjąć działania niezbędne do zapewnienia sobie bezpieczeństwa w czasie trwania zawodów. W szczególności w przypadku korzystania z jednostek pływających zobowiązani są zaopatrzyć je w środki bezpieczeństwa (kapoki, koła ratunkowe itp.) w odpowiedniej ilości i korzystać z nich w razie potrzeby.
24. Zakazuje się uczestnikom spożywania alkoholu w czasie trwania zawodów.
25.Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane niezachowaniem przez uczestników zasad bezpieczeństwa, w szczególności niedopełnieniem obowiązków opisanych powyżej.

Podjęcie decyzji o udziale w zawodach, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu zawodów, oraz jego przestrzeganiem


INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZEBIEGU ZAWODÓW:


Czwartek 14 maja 2015 r.
Godz. 11.00-11.45 – przyjęcie i rejestracja uczestników
Godz. 11.45-13.00 – oficjalne rozpoczęcie zawodów, losowanie stanowisk oraz omówienie spraw organizacyjnych.
Godz. 13.00-15.00 – zajmowanie stanowisk i nęcenie łowiska (przy użyciu pontonów i łódek zdalnie sterowanych).
Godz. 16.00 – POCZĄTEK ZAWODÓW

 

Piątek - Niedziela 15-17 maj 2015 r.
Czas trwania zawodów


Niedziela 17 maja 2015 r.
Godz. 12.00 – KONIEC ZAWODÓW
Godz. 13.00-14.00 - oficjalne zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i pucharów.

Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio u organizatorów imprezy pod nr telefonu:

 

602766110 Paweł Michalczak

608185996 Maciej Bronka

506145570 Piotr Wielgosz

 

Zapraszamy

RKK