Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www.karppasja.pl/modules/mod_menu/helper.php on line 97

 

W ostatni weekend ferii, do Filipa przyjechał jego kuzyn Michał, notabene mój syn chrzestny. Jak wielkim zaskoczeniem było dla mnie, jak pojawili się w salonie wypytując mnie o mnóstwo detali związanych z przyponami karpiowymi i sposobie łowienia karpi. Oczywiście byłem w swoim żywiole:), jednak jak to dzieci, za tymi pytaniami kryło się sedno sprawy i najważniejsze pytanie "Czy będziemy mogli sami jeździć w wakacje na karpie" :), jak tu się nie zgodzić. Załatwione.

... Ale skoro chcecie jeździć samemu to musicie poznać i nauczyć się podstaw, bo inaczej nie dacie sobie rady. W ten właśnie sposób zaczęło się. Wyciągnęliśmy mój piórnik i zaczęło się, karpiowa praktyka w wykonaniu młodzieży.

Sam długo się zastanawiałem jaki by tu przypon pokazać chłopakom. Przecież będą łowić z rzutu, a nie chciałbym, żeby przy kilkugodzinnej zasiadce mieli splątany zestaw w wodzie. Decyzja padła za plecionkę w otulinie.

Początki nie były łatwe. Zresztą przypomniałem sobie siebie, jak ślamazarnie na początku moich pierwszych przyponów próbowałem to wszystko ogarnąć, szkoda gadać. Finał był jednak imponujący, załapali wszystko.

Gratulacje chłopaki.

Teraz tylko pierwsze pudełko z najpotrzebniejszymi karpiowymi akcesoriami i spotkamy się nad wodą. Tam kolejna lekcja. Wtedy już samodzielnie będziecie mogli wspólnie popróbować swoich sił nad wodą.

Krótko podsumowując, cieszy takiego starego barana jak ja, jak młodzi chcą coś się dowiedzieć o tym, co pochłonęło mnie bez końca. Jest szansa, że w przyszłości będzie miał kto łowić i przekonywać innych do naszych karpowych zasad.

Z pozdrowieniem "No Kill"

PM

 

Poniżej kilka zdjęc z naszych "robótek ręcznych"

{fcomment}