Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www.karppasja.pl/modules/mod_menu/helper.php on line 97

 

 

Relacja z zasiadki Darka i Macieja

 W sobotę 27 04 wybraliśmy się z Maciejem na zasiadkę na glinianki. Z góry wiedzieliśmy, że będzie trudno, ale w sumie o to nam chodziło. Nad wodą spotkaliśmy się o 15.

Karpiowym okiem oceniamy stawy i typujemy miejsca w których mogą przebywać karpie. Następnie wypływamy pontonem  sondujemy dno i wywozimy zestawy. O 17 jesteśmy już po robocie i w dobrych nastrojach wyczekujemy brania.

 

No i doczekaliśmy się... Około 3 w nocy budzi nas dzwięk sygnalizatora Maciej. Startuje do wędek i zaczyna hol przez zarośla. Jesteśmy szczęśliwi z brania jednak mamy świadomość ze jeszcze wiele może się wydarzyć na szczęście  po 10 minutach walki karp ląduje w podbieraku. Chowamy go do worka żeby rano zważyć i zrobić fotki. Kładziemy się spać chociaż po takich przeżyciach ciężko jest zasnąć. Nad ranem delikatne branie na mojej wędce, dobiegam zacinam i czuje rybę, daje się holować kilka metrów i parkuje w zielsku. Wskakuje w ponton i płynę po nią, w głowie ciągle myśl żeby tylko jej nie stracić. Udało się :) i po kilku minutach walki karp jest w podbieraku. Po porannej kawie robimy sobie fotki z naszymi zdobyczami, ich wagę oceniamy na 5 może 6 kilogramów jesteśmy zadowoleni z siebie  że  poradziliśmy sobie na tak trudnej wodzie. Tak właśni wyobrażaliśmy sobie naszą karpiową przygodę.

 

Karpie w dobrej kondycji  wracają do wody mamy nadzieje że jeszcze kiedyś będziemy mieli okazje je spotkać gdy będą miły o kilka kilogramów więcej

 

 

{fcomment}