Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www.karppasja.pl/modules/mod_menu/helper.php on line 97

 

Krótko podsumowując nasze zawody Big Fish

 

 

W dniu wczorajszym 08.06.2014 o godz. 12.00 zakończyła się rywalizacja na łowisku CarpShop Lakes, na zawodach typu Big Fish, które organizowane były przez nasz klub. Do samego końca 21 drużyn liczyło na nowe Big Fish, tym bardziej, że ostatni największy okaz został złowiony o 01.00, a jego waga wynosiła 10,700, więc jeszcze każdy miał szansę na wyholowanie nowego rekordu. Tym bardziej, ze na tym łowisku nie brakuje pięknych okazów.  W finale jednak nic się nie zmieniło na pierwszym miejscu zostało stanowisko nr. 20 w składzie Leszek Gracz i Krzysztof Frąckowiak z karpiem 10,700. Drugie miejsce pozostaje dla drużyny ze stanowiska nr 12 w składzie Waldemar Przątka i Sławomir Tomczak z rybą 8,700. Po złowionej rybie na krzakach, po godzinie czwartej rano, na stanowisku 26, Antoni Kasprzak i Tomek Krawczyk wskakują na trzecie miejsce z karpiem o wadze 8,500.

Właśnie z takimi wynikami kończymy wspólną  rywalizację.

Jeszcze raz dziękujemy firmą wspierającym nasze zawody.

Wstępnie planujemy organizację kolejnych zawodów z cyklu Big Fish z RKK we wrześniu. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kolejna firma wsierająca nasze zawody to

DZIĘKUJEMY

 

 

 

 

Wszystko wskazuje na to że podczas zawodów na Żukowie towarzyszyć będą nam tropiki

 

 

 

 

 

 

Jedna z nagród po zakończeniu zawodów zostanie rozlosowana pomiędzy wszystkim uczestnikami zawodów. Będzie nią:

 

 

 

NASH H-GUN ELEVATOR CRADLE

 

 

 ................................................................................................................................................................... 

 

Do zawodów został już niespełna miesiąć, więc już najwyższy czas na przygotowania i przekazanie uczestnikom zawodów kolejnych, nowych informacji dotyczących organizacji.

 

Wszystkie drużyny biorące udzaił w zawodach, zostały podzielone na dwie ekipy.

I EKIPA to 7 drużyn, które postanowiły spróbować swoich sił na trudniejszym techniczne łowisku tz."krzakach", będą oni losować stanowiska pomędzy sobą.  

 

II EKIPA, to 14 drużyn, które będą łowiły na zbiorniku karpiowym i będą uczestniczyć w osobnym losowaniu, które będzie dotyczyło tylko łowiska karpiowego (łowienie z rzutu).

 

Lista startowa:


1. Darek Sadowski, Marek Sadowski
2. Paweł Michalczak, Maciej Bronka
3. Bartosz Janczewski, Piotr Wielgosz
4. Waldemar Prządka, Sławomir Tomczak
5. Remigiusz Krajewski, 
6. Wiesław Tomiak, Sławomir Kramski
7. Sławek Kałużny, Marek Kałużny 
8. Darek Mendel, Patryk Mendel
9. Wiesław Mendel, Zbigniew Skubel
10. Sebastian Piątyszek, Sławek Napierała
11. Tomek Krawczyk, Antoni Kasprzak
12. Janusz Momot, Kasia Momot
13. Karol Łatka, Michał Wiśniewski
14. Przemek Orzechowski, Mariusz Ratajczak
15. Krzysztof Galusik, Krzysztof Poloch
16. Grzegorz Ceglarek, Karol Śmiałek
17. Tomasz Gerlach, Łukasz Masalski
18. Emil Kwiatkowski, Mieczysław Kwiatkowski
19. Przemysław Zawodny, Mateusz Zawodny
20. Karol Smoliński, Michał Więch
21. Leszek Gracz, Krzysztof Frąckowiak

 

Ponieważ trudniejszy technicznie zbiornik jakim są "krzaki", wymaga dłuższego czasu na sądowanie i poszukania odpowiednich miejsc na umieszczenie zestawów, organizator wprowadza kilka zmian dotyczących godziny rozpoczęcia zawodów. Poniżej nowa agenda.

 

AGENDA:

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZEBIEGU ZAWODÓW:

Czwartek 05.06.2014

Godz. 11.00-12.30 – rejestracja uczestników, losowanie stanowisk oraz omawianie spaw organizacyjnych.

Godz. 12.30-17.00– zajmowanie stanowisk, sondowanie  i nęcenie łowiska

Godz. 17.00 –POCZĄTEK ZAWODÓW

Niedziela 08.06.2014

Godz. 12.00 –KONIEC ZAWODÓW

Godz. 13.00-14.00 - oficjalne zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i pucharów.

 

W podpowiedz na wasze pytania, poniżej przedstawiamy mapkę stanowisk, wraz z podziałem wody na strefy, które zostają przypisane do poszczególnych numerów stanowisk. Każda z drużyn, będzie musiała łowić w wyznaczonym obszarze.

 

Ekipa łowiąca na "krzakach" niech pamięta o woderach, mogą się przydać na niektórych stanowiskach.

 

kolejne pytanie, które się często pada, to "Czy będzie można na wszystkie stanowiska dojechać przyczepą kempingową" ? TAK MOŻNA 

 

Przypominam również wszystkim o zapoznaniu się z regulaminem łowiska i pamiętaniu o podstawowych tematach, naprzykład takich jak - środek do odkażania ran karpia. Jeśli chodzi o matę, zostaną one udostępnione przez opiekuna wody, ze względu na specjalne wymogi. Więcej informacji na stronie:

www.carpshoplakes.pl

 

 

Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania, pozostaję do waszej dyspozycji pod nr tel. 602 766 110, lub pod Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Na pewno już przeczytaliście w najnowszym numerze 2/2014 Swiat Karpia jak Dawid Patlewicz opisuje metody łowienia w zarośniętych zbiornikach. Teraz przyszedł czas na obejrzenie filmu.

Przyda się wszystkim łowiącym na "krzakach" podczas naszych czerwcowych zawodów.

{youtube}Ao9DpRnKdgE{/youtube}  

 

 

 

Już w najnowszym numerze Swiata Karpia, który będzie w sklepach od 10 kwietnia, znajdziecie świetny artykuł, który przyda się wszystkim biorącym udział w naszych zawodach, szczególnie tym którzy będą próbować swoich sił na "krzakach"

 

Zapraszam wszystkich do zapoznania się  z artykułem autorstwa Dawida Patlewicza, który opisuje łowienie w trudnych warunkach. Dokładnie na takich, w jakich już my w czerwcu będziemy rywalizować na naszych zawodach  Big Fish z RKK"

 

  

 

   

 

 

{youtube}ql9dDPnze4w{/youtube}

 

 

 Warto obejrzeć... Nowe informacje o łowisku CARP SHOP LAKES, na którym już w czerwcu spotkamy się na Naszych zawodach z cyklu Big Fish z RKK

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

 

Zapraszam wszystkich biorących udział w zawodach i nie tylko do obejrzenia urywków z projekcji Wojtka Warmuza - DVD KAKP 12.

Pomoże Wam to lepiej poznać łowisko CARPSHOP LAKES już teraz, co z pewnością ułatwi planowanie strategii na nasze czerwcowe Big Fish.

Jedno małe sprostowanie. Na „krzakach” bo tak potocznie nazywane jest trudniejsze technicznie łowisko, również występują amury

 

{youtube}ngEgjPrf2T0#t=154{/youtube}

 

{youtube}84RHuc-WqJw{/youtube}

 

Tego jeszcze nie było !!!  

 

Big Fish z RKK, organizowany na CarpShop Lakes, po raz pierwszy, odbędzie się na dwóch zbiornikach udostępnionych przez opiekuna wody Dawida Patlewicza.

14 stanowisk zostanie przygotowanych na zbiorniku udostępnionym już dla wszystkich odwiedzających, którego powierzchnia to 8 hektarów, gdzie już mieliśmy okazję organizować wcześniej klubowe zawody. 

Teraz jednak pójdziemy krok dalej. 

Kolejne 7 stanowisk udostępnimy na wodzie o powierzchni przekraczającej 25 hektarów, która swym charakterem przypomina znane wszystkim francuskie jezioro tęczowe ( Rainbow Lake ). Łowisko te ze względu na liczne zaczepy kryje w swej wodzie piękne okazy karpi nie do wyciągnięcia bez odpowiedniego sprzętu! Porośnięte jest w dużej części uschniętą wikliną i ma bardzo urozmaiconą linię brzegową z małą ilością trzciny. Wiklina na łowisku tworzy idealne schronienie dla ryb, a szuwary swoją niedostępnością spędzają sen z powiek niejednemu wędkarzowi. Wody te zarybiane są od 23 lat karpiem, amurem, linem i szczupakiem. Największe okazy ryb, złowione przez wędkarzy  to 33 kg amur, 23 kg karp. Zatem będzie to dla Nas nie lada wyzwanie J

Nie ma co się obawiać tej wody. Jeżeli jednak, ktoś z biorących udział w naszych zawodach nie czuje się na siłach, żeby spróbować swoich sił na tym dzikim i pełnym niespodzianek zbiornikiem to nie ma problemu. Będzie mógł losować ze stanowisk, które znajdują się na drugim zbiorniku, który jest przygotowany do łowienia z rzutu.

Dla wszystkich łowiących na trudniejszej technicznie wodzie, organizator zapewni środki pływające w postaci łódek i pontonów. Tak, na tym zbiorniku będzie mozliwa wywózka.

 

 

 

 

 

Kolejną firmą wspierającą nas w organizacji zawodów jest rodzinna firma Oveo, będąca liderem w sprzedaży produktów Grupy Thule; haków holowniczych, bagażników samochodowych, toreb i przyczepek rowerowych oraz łańcuchów śnieżnych. Oferta dostępna pod adresem  http://oveo.na.allegro.pl

Dziękujemy

 

 

 

Mamy niezwykłą przyjemność zaprosić was wszystkich na zawody karpiowe, organizowane na malowniczym łowiski CarpShop Lakes

znajdującym się niedaleko Obornik Wielkopolskich, a dokładnie w miejscowości Żukowo. Zawody będą miały charakter Big Fish, ponieważ na tym łowisku można się zmierzyć z naprawdę wspaniałymi przyciwnikami w postaci dorodnych amurów i karpi, przekraczających magicze 20+. Wszystkich zainteresowanych zawodami proszę o kontakt w imieniu swoim i klubu RKK.

Już na samym początku, chciałbym podziękować kilku firmą za wsparcie naszych zawodów:

 

 

 

Patronat medialny nad zawodami objął Świat Karpia

 

 

PONIŻEJ REGULAMIN ZAWODÓW

 

REGULAMIN ZAWODÓW BIG FISH

Z RAKONIEWICKIM KLUBEM KARPIOWYM

CARP SHOP LAKES 5-8 VI 2014

 

1. Zawody rozgrywane są w klasyfikacji drużynowej na stanowiskach dwuosobowych.

2. Premiowane są miejsca 1/2/3, dodatkowo nagrody niespodzianki. Za trzy największe ryby złowione podczas zawodów.

3. Rybami zaliczanymi do klasyfikacji punktowej są: KARP i AMUR od 3 kg.

4. Zawody rzutowe, nie zezwala się na używanie środków pływających i łódek zdalniesterowanych.

5. Zakaz zanęcania przynętami żywymi (białe robaki, czerwone itp.)

6. Łowienie odbywa się dwoma wędkami na osobę, tradycyjną metodą gruntowo - włosową.

7. Żyłka minimum 0,28mm

8. Złowiona ryba jest zgłaszana sędziemu. Do czasu przybycia sędziego ryby należy przechowywać w wodzie w workach karpiowych, amur musi zostać zgłoszony od razu po wyholowaniu. Sędzia waży rybę i wpisuje ją do karty połowów. Na karcie składają swój podpis sędzia i zawodnik, który złowił rybę. Po zważeniu i ewentualnym sfotografowaniu ryba jest niezwłocznie wypuszczana do wody. Każda drużyna musi posiadać worek do przechowywania ryb (jedna ryba jeden worek).

9. Jedynie zawodnicy mogą holować i podbierać rybę. Ryba niepodlegająca klasyfikacji musi zostać natychmiast wypuszczona do wody.

10. Ryba zacięta tuż przed sygnałem końcowym zawodów, aby była zaliczona, musi zostać wyholowana w ciągu 15 minut po sygnale.

11. Do podbierania i odhaczania ryb wymagana jest: mata karpiowa lub inna mata o podobnych parametrach np. karimata, oraz podbierak karpiowy lub podbierak o jak największym razstawie ramion.

12. Podczas podbierania i odhaczania ryby należy zachować szczególną ostrożność by jej nie pokaleczyć.

13. Hol musi odbywać się w obrębie swojego stanowiska. Jeżeli ryba wpłynie na łowisko sąsiedniej drużyny i dotknie żyłek zestawów sąsiadów, mogą oni (ale nie muszą), zgłosić protest do sędziego. W razie takiego protestu, złowiona ryba nie zostanie uznana.

14. Uczestników zawodów obowiązuje zachowanie czystości i ciszy. Każda drużyna podczas trwania zawodów musi posiadać worek na śmieci i po zakończeniu zawodów zobowiązana jest do dokładnego posprzątania swojego stanowiska. Na łowisku obowiązuje zakaz rozpalania ognisk.

15. Losowanie miejsc odbędzie się w dniu rozpoczęcia zawodów.

16. Niestosowanie się do regulaminu zawodów może skutkować wykluczeniem z zawodów.

17. Podczas trwania zawodów obowiązują zasady koleżeństwa i rywalizacji fair play.

18. Jeśli podczas trwania zawodów dwie drużyny osiągną tą samą wagę złowionej ryby, wówczas wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza złowiła rybę.

19. Uczestnicy zawodów wyrażają zgodę na publikację zdjęć z zawodów w portalach internetowych o tematyce wędkarskiej.

20. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu, oraz zmiany terminu zawodów nie później niż dwa tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia zawodów. O wszystkich ewentualnych zmianach zawodnicy zostaną poinformowani.

21. Uczestnicy zobowiązani są podjąć działania niezbędne do zapewnienia sobie bezpieczeństwa w czasie trwania zawodów.

22. Zakazuje się uczestnikom spożywania alkoholu w czasie trwania zawodów.

25. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane niezachowaniem przez uczestników zasad bezpieczeństwa, w szczególności niedopełnieniem obowiązków opisanych powyżej.


AGENDA:

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZEBIEGU ZAWODÓW:

 

Czwartek 05.06.2014

Godz. 11.00-12.30 – rejestracja uczestników, losowanie stanowisk oraz omawianie spaw organizacyjnych. 

Godz. 12.30-14.00– zajmowanie stanowisk, sondowanie  i nęcenie łowiska 

Godz. 14.00 –POCZĄTEK ZAWODÓW 

 

 Niedziela 08.06.2014

Godz. 12.00 –KONIEC ZAWODÓW

Godz. 13.00-14.00 - oficjalne zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i pucharów. 

 

link do strony łowiska, oraz kilka zdjęć tej malowniczej wody

www.carpshoplakes.pl

 

 

 

 

{fcomments}